Skip to main content

O nas

O firmie

RCEPAY to dostawca nowoczesnych rozwiązań płatniczych i prepaid dedykowanych dla branży FMCG, HoReCa oraz dla przedsiębiorców świadczących działalność usługową.

Jesteśmy niezależną siecią akceptacji kart płatniczych funkcjonująca na podstawie regulacji organizacji płatniczych VISA i Mastercard.

RCEPAY została stworzona przez zespół doświadczonych specjalistów działających od kilkunastu lat w sektorach technologii płatniczych oraz FMCG.

Nasi partnerzy


mBank powstał w 1986 roku jako bank korporacyjny, którego misją i celem było wspieranie rozwoju polskich przedsiębiorstw, szczególnie tych eksportujących na rynki światowe. Do dnia 25 listopada 2013 roku mBank działał pod nazwą BRE Bank S.A.. Dziś mBank to najlepsza instytucja finansowa dla wymagających klientów, która stawia na partnerskie, długoletnie relacje. mBank oferuje najwyższy standard obsługi oraz produkty precyzyjnie dostosowane do potrzeb przedsiębiorstw.

Fundacja Polska Bezgotówkowa została powołana przez Związek Banków Polskich w wyniku porozumienia zawartego przez Fundatora, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Visa Europe Management Services Limited Sp. z o.o. (Oddział w Polsce) oraz Mastercard Europe Spółka Akcyjna Oddział w Polsce w sprawie realizacji Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego w Polsce. Głównym celem fundacji jest upowszechnienie i promocja obrotu bezgotówkowego wśród obywateli w Polsce oraz działania w celu rozbudowy i poszerzania sieci akceptantów elektronicznych instrumentów płatniczych w punktach handlowo-usługowych.

IT CARD Centrum Technologii Płatniczych SA jest, największym polskim centrum obsługi bankomatów i autoryzacji transakcji kartowych. Głównym przedmiotem działalności IT CARD jest autoryzacji transakcji płatniczych oraz obsługa bankomatów, terminali płatniczych, kart płatniczych VISA, Mastercard oraz płatności BLIK.

WeSub pomaga Producentom oraz Dostawcom wprowadzić model subskrypcyjny do ich biznesu. Na podstawie rozwiązań podobnych do platform streamingowych WeSub stworzył rozwiązanie umożliwiające subskrypcję produktów. RCEPAY przy współpracy z Partnerem przygotował również unikatowy produkt finansowy – pożyczkę opartą na obrotach z Terminala. Chcesz wiedzieć więcej o WeSub? Odwiedź stronę Wesub klikajac logo.

Bezpieczeństwo

mBank pełniąc rolę agenta rozliczeniowego zgodnie z ustawą o usługach płatniczych, jest gwarantem terminowego i poprawnego rozliczenia środków należnych akceptantowi z tytułu przyjęcia płatności na terminalu płatniczym.

IT Card jest instytucją autoryzowaną przez MasterCard Worldwide jako tzw. Third Party Processor i Visa Europe Services jako tzw. Third Party Processor.

IT Card posiada dwa centra przetwarzania danych z serwerami dedykowanymi dla organizacji płatniczych, EAS – VISA i MIP – MasterCard, które w pełni zabezpieczają ciągłość́ przetwarzania transakcji.

IT Card to gwarancja najlepszych praktyk i procedur w zakresie bezpieczeństwa danych.

Efektywność procedur bezpieczeństwa, wdrożonych przez IT Card, i ich zgodność ze standardem branżowym PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard) gwarantuje certyfikat, wydany przez zewnętrznego audytora i odnawiany co roku, zgodnie z wymogami VISA i MasterCard.